15 49.0138 8.38624 1 1 4000 1 http://wyrta.com 300 0

Jop u Batsrang A Sangma waka Pynhun Shullet haka yaphet wa tip kam ka Shillong 10K

0 Comments

Shillong: U Batsrang A Sangma na ri-loom Garo waka Pynhun Shullet da jop ki haka kyrdan chynrang wa kynthai haka ya phet wa tip kam ka Shillong 10K kawa pynman ynnin i step.

Palat 600 ngut da wan chimbynta nadooh ki khynnah hadooh kiwa da heh rta, kani ka yaphet toh wa jrong 10 Km, kawa pynman daka RunMeghalaya hei ya krehlang waka Directorate of Sports & Youth Affairs kawa sdang na Crinoline Swimming Pool wei da kut haka jooh ka thaw.

Advertisement ad1

U Sangma da jop u haka kyrdan Men’s Open Category deiwa pyndep yei phet da i por wa 33 minit, 39 second, kawa du 12 Second chwa ya uwa yoh wa ar u Prince Raj Mishra uwa pyndep heipor wa 0:33:51 katwa u Ribet Dkhar da yoh wa le u deiwa pyndep ya ka 10 Km heipor wa 0:34:35.

Haka kyrdan ki kynthai wa tip kam ka Women’s Open Category, ka Shullet (kawa na ri-loom Jaiñtia) da yoh nyngkong ko deiwa pyndep heipor 43 minit, 38 Second deiwa yoh chwa ko chi minit yaka Bandasharai Marwein kawa pyndep heipor wa 0:44:44 wei ka Dakahi Kyndait (kawa na ri-loom Jaiñtia) da yoh wa le ko deiwa poi cha wa kut heipor 0:46:35.

Em leh kiwa leh bha haka kyrdan Girls’ Junior Category (12-16 snem), heiwa kawa jop ka Marqueenless Ramsiej (0:43:44) wa kawa jop wa ar ka Lesmimery Lyngkhoi (00:44:24) da pyndep ki smat yei por ka Marwein haka kyrdan Open Category ki kynthai.

Kiwa jop ha ki jar jiar ki kyrdan man ki kamni ha wah:

Open category (Male, 17-34 years):

1st Batsrang A Sangma (0:33:39); 2nd Prince Raj Mishra (0:33:51); 3rd Ribet Dkhar (0:34:35); 4th Emphius Nongrum (0:34:58); 5th Witnar A Sangma (0:36:04)

Open category (female, 17-34 years):

1st Pynhun Shullet (0:43:38); 2nd Bandasharai Marwein (0:44:44); 3rd Dakahi Kyndait (0:46:35); 4th Sonai Ingtih (0:47:20); 5th Agita Timung (0:48:04)

Junior category (male, 12-16 years):

1st Shainingstar Marwein (0:35:09); 2nd Defenstar Pakem (0:35:20); 3rd Dabit Dkhar (0:35:46)

Junior category (female, 12-16 years):

1st Marqueenless Ramsiej (0:43:44); 2nd Lesmimery Lyngkhoi (0:44:24); 3rd Balasiewdor Pathaw (0:44:57)

Senior category (male, 35-49 years):

1st Arbet Nonglang (0:38:06); 2nd Garrymoore Kharlor (0:39:20); 3rd Towanki Lyngdoh (0:40:21)

Senior category (female, 35-49 years):

1st Snora Lyngkhoi (0:46:32); 2nd Tshering Bhutia (0:48:59); 3rd Daphika Pakyntein (0:54:58)

Veteran category (male, 50 years and above):

1st Kedrik Kharpor (0:43:12); 2nd Worning Lyngkhoi (0:43:32); 3rd Hector Marbaniang (0:44:48)

Veteran category (female, 50 years and above):

1st Kmoin Wahlang (0:54:53); Melina Nonglang (1:00:05); Trissina Wanniang (1:05:54)

Advertisement ad1
Advertisement ad1

0 Comments

Leave a Reply