15 1 0 4000 1 https://wyrta.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
Advertisement ad1
Advertisement ad1

Da ku dor biang i phñiang kari ha waroh kawi ka ri

Advertisement ad1

I phñiang kari wa kynthup ya i Petrol wa i Diesel da ku dor biang i ha waroh kawi ka ri ynne ka sngi heiwa da man i iwa heh dooh ha ka ri ha kini ki sngi. 

Hadien wa pynku dor biang ya i phñiang, ha nongbah Delhi i Petrol da man i T. 95.31 chi litre katwa i Diesel won T. 86.22 chi litre. 

Advertisement ad1

Ha Mumbai, i Petrol man i T. 101.52 katwa i Diesel won T. 93.58. 

Ha Kolkata i dor i Petrol man i T. 95.28 chi litre katwa i Diesel won T. 89.07 chi litre. 

Ha Jowai i phñiang da ku i da T. 27 naya nadooh ynnin heiwa ynne ka sngi i Petrol da poi i T. 91.28 chi litre katwa i Diesel won T. 85.53 chi litre. 

U montri ka chnat Petroleum ka ri, u Dharmendra Pradhan da ong u wa i dor i Petrol da ku i neidaw wa da ku i da USD 70 chi Barrel (iwa man kamwa 159 liter) ha ka pyrthai waroh kawi (International Market) wei ini da ktah i ya ka India neibhah wa thied ko hadooh 80% i phñiang na baar ri.

CityPetrol (Rs/litre)Diesel (Rs/litre)
New Delhi95.3186.22
Mumbai101.5293.58
Kolkata95.2889.07
Chennai96.7190.92
Bengaluru98.4991.41
Hyderabad99.0693.99
Patna96.9090.94
Bhopal103.4594.79
Jaipur101.8895.10
Lucknow92.5686.62
Thiruvananthapuram97.2992.63
Source: Indian Oil Corporation 
Share this:
Previous

Paan Report ka MHRC hajrong i yap ka Nurse wa iwa jia ha krem mooyong

Next

Lai e yarap ka KSU Wapung Unit da ki tiar yada COVID-19