15 1 0 4000 1 https://wyrta.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
Advertisement ad1

T. 1,15,174 klur yoh dan GST ka sorkar ha u Kmaichonglad 2020

Advertisement ad1

Ka dan GST wa da yoh ka sorkar ha u Kmaichonglad (December) 2020 toh T. 1,15,174 klur heiwa ka CGST man ko T. 21,365 klur, ka SGST  T. 27,804 klur, ka IGST T. 57,426 klur (iwa kynthup ya ka T. 27,050 klur na ki tiar wa thied na baar ri) wa ka Cess T. 8,579 klur (wa kynthup ya ka T. 971 klur na ki mar wa thied na baar ri). 

Waroh ki GSTR-3B Returns wa da file ha u Khonchonglad (November) hadooh ka 31 Kmaichonglad (Dec) toh T. 87 lak.

Ka sorkar da pynyasuk (Settled) ko hadooh T. 23,276 klur cha ka CGST wa T. 17,681 klur cha ka SGST na ka IGST kam ka Regular Settlement. 

Ka dan wa da yoh ka sorkar pyrdi wa ka sorkar jylla hadien wa pynyasuk neibynta u Kmaichonglad man ko T. 44,641 klur ya ka  CGST wa T. 45,485 klur ya ka SGST. 

Ka GST wa da yoh ha u Kmaichonglad 2020 toh kawa heh dooh nadooh wa sdang ya ka GST heiwa da poi ko palat T. 1.15 lak klur. 

I ku i hiar na iwa yoh naka GST ha ki jylla neibynta u December 2019 wa u 2020 man ki kamni ha wah iwa kheiñ da ki Klur:

 StateDec-19Dec-20Growth
1Jammu and Kashmir409318-22%
2Himachal Pradesh699670-4%
3Punjab1,2901,3535%
4Chandigarh168158-6%
5Uttarakhand1,2131,2463%
6Haryana5,3655,7477%
7Delhi3,6983,451-7%
8Rajasthan2,7133,13516%
9Uttar Pradesh5,4895,9378%
10Bihar1,0161,0675%
11Sikkim2142255%
12Arunachal Pradesh5846-22%
13Nagaland313823%
14Manipur4441-8%
15Mizoram212521%
16Tripura597425%
17Meghalaya123106-14%
18Assam991984-1%
19West Bengal3,7484,11410%
20Jharkhand1,9432,15011%
21Odisha2,3832,86020%
22Chhattisgarh2,1362,34910%
23Madhya Pradesh2,4342,6157%
24Gujarat6,6217,46913%
25Daman and Diu944-96%
26Dadra and Nagar Haveli15425968%
27Maharashtra16,53017,6997%
29Karnataka6,8867,4598%
30Goa363342-6%
31Lakshadweep11-32%
32Kerala1,6511,7768%
33Tamil Nadu6,4226,9058%
34Puducherry165159-4%
35Andaman and Nicobar Islands3022-26%
36Telangana3,4203,5434%
37Andhra Pradesh2,2652,58114%
38Laddakh08 
97Other Territory11888-25%
99Center Jurisdiction7512768%
 Grand Total81,04287,1538%
Share this:
Previous

Night Curfew to continue in East Khasi Hills

Next

E sñiawbha ka HYC da ki Dustbin cha ka Lumtiniang Park