15 25.4396136 92.1960997 1 0 4000 1 https://wyrta.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
Advertisement ad1

Ku biang kiwa dang yoh COVID-19 ha India, palat 1 klur kiwa da yoh dawai yada

Nadooh ka 18 tarik kiwa dang yoh COVID-19 ha India da boon ki bar ya kiwa dang chait heiwa da ku kiwa dang em ya uni u khñiang da 13,506 hadooh ynne ka sngi.

Ha kini ki 24 kynta, kiwa dang yoh da em ki 14,199 ngut, kiwa dang chait 9,695 ngut, kiwa dang yap 83 ngut iwa mut wa kiwa dang em ya uni u khñiang da ku ki da 4,421 ngut.

Najrong wa pteiñ u em boon kiwa dang yoh ya uni u khñiang ha Kerala wa ha Maharashtra, da ku leh kiwa dang yoh ha Chhattisgarh, Madhya Pradesh, Punjab wa J&K.

Ha kini ki 24 kynta kiwa boon  dooh kiwa dang yoh toh ha Maharashtra (6,971) wa ha Kerala (4,070) kamjooh kiwa chait leh kiwa boon dooh toh ha kini ki jooh ki jylla, Kerala (4,345), Maharashtra (2,417).

Ha kini ki 24 kynta leh da em 7 tylli ki jylla wym em kiwa yoh COVID-19 kitæ ka Uttarakhand, Ladakh, Meghalaya, Mizoram, Arunachal Pradesh, D&D & D&N waka A&N Islands.

Waroh kiwa chait da em ki 97.22% kiwa em 1,06,99,410 ngut, 1.36% kiwa dang em ya uni u khñiang kiwa em 1,50,055 ngut, kiwa yap 1.42% kiwa em 1,56,385 ngut. Deilang dapoi 1,10,05,850 ngut kiwa da dep yoh ya uni u khñiang hapoh ka ri.

Kiwa da dep yoh dawai yada COVID-19 hapoh ka ri da tam ki palat chi klur ngut (1,01,49,002) heiwa da em leh 9,67,852 ngut kiwa da dep yoh leh la ar sien yei dawai iwa da pynman wa da dep e dawai la 1,11,16,854 sien. 

Ynnin ka 21 tarik, da e 31,681 sien ya ini i dawai heiwa 24,471 ngut toh kiwa dang yoh yei sien wa nyngkong wa 7,210 ngut kiwa yoh yei sien wa ar.

Waroh i e dawai man i kamni ha wah:

S. No.  State/UT1st Dose2nd DoseTotal Doses
1A&N Islands4,8461,3066,152
2Andhra Pradesh4,13,67889,6455,03,323
3Arunachal Pradesh19,7024,04123,743
4Assam1,54,75411,0501,65,804
5Bihar5,22,81139,0465,61,857
6Chandigarh12,95379513,748
7Chhattisgarh3,41,25120,6993,61,950
8Dadra& Nagar Haveli4,9392445,183
9Daman & Diu1,7352131,948
10Delhi2,94,08117,3293,11,410
11Goa15,0701,11316,183
12Gujarat8,22,19360,9258,83,118
13Haryana2,08,30823,9872,32,295
14Himachal Pradesh95,10512,0921,07,197
15Jammu & Kashmir2,00,6956,7312,07,426
16Jharkhand2,54,53111,4842,66,015
17Karnataka5,41,3321,14,0436,55,375
18Kerala3,99,28438,8294,38,113
19Ladakh5,8276006,427
20Lakshadweep1,8091151,924
21Madhya Pradesh6,40,8053,7786,44,583
22Maharashtra8,78,82947,6379,26,466
23Manipur40,2151,71141,926
24Meghalaya23,87762924,506
25Mizoram14,6272,24116,868
26Nagaland21,5263,90925,435
27Odisha4,38,12794,9665,33,093
28Puducherry9,25185310,104
29Punjab1,22,52714,2691,36,796
30Rajasthan7,82,70138,3588,21,059
31Sikkim11,86570012,565
32Tamil Nadu3,39,68631,1603,70,846
33Telangana2,80,97387,1593,68,132
34Tripura82,36911,58793,956
35Uttar Pradesh10,66,29085,75211,52,042
36Uttarakhand1,31,3847,1661,38,550
37West Bengal6,39,25249,9126,89,164
38Miscellaneous3,09,79431,7783,41,572
 Total1,01,49,0029,67,8521,11,16,854
Share this:
Previous

Hadien wa pyndep yei lai pait yaka wah, chim ka Khooid Ya Ka Wah Myntdu ya ki rai

Next

Meghalaya Bharat Scouts and Guides celebrates Founder’s Day