15 1 0 4000 1 https://wyrta.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
Advertisement ad1

Kynjoh ka dan GST ka ri cha ka T. 1,23,902 klur wei T. 151.97 na Meghalaya donhi

Advertisement ad1

Ka dan GST ha u Wisu (March) 2021 ha ka sorkar pyrdi da man ko T. 1,23,902 klur heiwa du na ka CGST da man ko T. 22,973 klur, SGST da man ko T. 29,329 klur, IGST won T. 62,842 klur (wa kynthup ya ka T. 31,097 klur na ki mar wa wanrah na baar ri namo ki Import of Goods) katwa ka Cess man ko T. 8,757 klur (wa kynthup ya ka T. 935 klur na ki mar wa wanrah na baar).

Ka sorkar pyrdi da pynbait ko leh T. 21,879 klur cha ka CGST heiwa T. 17,230 klur cha ka SGST na ka IGST kamwa da jooh leh. 

Ka sorkar pyrdi da pynbait ko leh T. 28,000 klur kam ka IGST Ad-hoc kam ka bhah wa 50:50 hapyrdi ka sorkar pyrdi wa sorkar jylla. Ka dan wa da yoh hadien wa pynbait yeini waroh ha u Wisu 2021 man ko T. 58,852 klur ya ka CGST wei T. 60,559 klur ya ka SGST. 

Neiliang ka sorkar pyrdi da pynlait ko leh T.  30,000 klur ha u Wisu (March) 2021.

Ka dan GST ha u Wisu 2021 da man ko kawa heh bha nadooh wa sdang ya ka GST heiwa du na jylla Meghalaya da ku ko cha ka T. 151.97 klur na ka T. 132.72 ha u Wisu yong u 2020.

I yoh na ka GST ha uni u bnai da ku ko da 27% hawa nujor wa u jooh u bnai ynnin u snem hapoh ka ri.

 StateMar-20Mar-21Growth
1Jammu and Kashmir276.17351.6127%
2Himachal Pradesh595.89686.8815%
3Punjab1,180.811,361.8515%
4Chandigarh153.26165.278%
5Uttarakhand1,194.741,303.579%
6Haryana4,874.295,709.6017%
7Delhi3,272.993,925.9720%
8Rajasthan2,820.443,351.7919%
9Uttar Pradesh5,293.726,265.0118%
10Bihar1,055.941,195.7513%
11Sikkim189.33213.6613%
12Arunachal Pradesh66.7192.0338%
13Nagaland38.7545.4817%
14Manipur35.8950.3640%
15Mizoram33.1934.935%
16Tripura67.187.931%
17Meghalaya132.72151.9715%
18Assam931.721,004.658%
19West Bengal3,582.264,386.7922%
20Jharkhand2,049.432,416.1318%
21Odisha2,632.883,285.2925%
22Chhattisgarh2,093.172,544.1322%
23Madhya Pradesh2,407.402,728.4913%
24Gujarat6,820.468,197.0420%
25Daman and Diu94.913.29-97%
26Dadra and Nagar Haveli168.89288.4971%
27Maharashtra15,002.1117,038.4914%
29Karnataka7,144.307,914.9811%
30Goa316.47344.289%
31Lakshadweep1.341.5415%
32Kerala1,475.251,827.9424%
33Tamil Nadu6,177.827,579.1823%
34Puducherry149.32161.048%
35Andaman and Nicobar Islands38.5825.66-33%
36Telangana3,562.564,166.4217%
37Andhra Pradesh2,548.132,685.095%
38Ladakh0.8413.671527%
97Other Territory132.49122.39-8%
99Centre Jurisdiction81.48141.1273%
 Grand Total78693.7591869.717%
Share this:
Previous

Pynuiñ ka CBDT ya ka Income Tax wa T. 2.62 lak klur hadooh ka 31 Wisu uni u snem

Next

COVID-19: Palat 81,000 ngut kiwa dang yoh ha India, ku kiwa dang chah ktah cha palat 6 lak ngut