15 25.4396136 92.1960997 1 0 4000 1 https://wyrta.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt
Advertisement ad1
Advertisement ad1
Advertisement ad1

Palat 4 lak ngut kiwa yoh dawai yada COVID-19 haka chi sngi ha India

Kiwa dang chait na u COVID-19 da boon biang ki ya kiwa dang yoh ha India, heiwa ha kini ki 24 kynta kiwa dang yoh da em ki 13,742 ngut, kiwa dang chait da em ki 14,037 ngut, kiwa dang yap 104 ngut iwa mut wa kiwa dang em ya uni u khñiang da duna ki da 399 ngut.

Ki artylli ki jylla wa chah ktah dooh hapoh ka ri kitæ ka Maharashtra waka Kerala ha kani ka tayaw wa dep, da em bait ki palat 4000 ngut kiwa yoh man-ka-sngi heiwa ha kini ki 24 kynta kiwa dang yoh ha Maharashtra da em ki 6,218 ngut katwa ha Kerala da em ki 4,034 ngut. Kiwa dang chait leh toh kiwa boon dooh ha kini hi ki artylli ki jylla heiwa ha Maharashtra da em ki 5,869 ngut wa ha Kerala 4,823 ngut.

Waroh kiwa da chait da em ki 97.25% kiwa em 1,07,26,702 ngut, kiwa dang em ya uni u khñiang da em ki 1.33% kiwa em 1,46,907 ngut, 1.42% kiwa yap kiwa em 1,56,567 ngut. Deilang dapoi 1,10,30,176 ngut kiwa da dep yoh ya uni u khñiang hapoh ka ri.

Kiwa da yoh dawai yada COVID-19 da em ki 1,07,67,198 ngut, heiwa na kini da em 13,98,400 ngut kiwa da yoh ya ini i dawai arsien iwa da pynpoi cha ka 1,21,65,598 sien wa da dep e ya ini i dawai.

Ha kini ki 24 kynta won da e 4,20,046 sien ya ini i dawai heiwa 2,79,823 ngut toh kiwa dang yoh ya i sien wa nyngkong katwa 1,40,223 ngut won toh kiwa da yoh ya i sien wa ar.

Waroh kiwa da dep yoh ya ini i dawai man i kamni ha wah:

S. No.  State/UT1st Dose2nd DoseTotal Doses
1A&N Islands5,5652,0187,583
2Andhra Pradesh4,45,3271,11,4835,56,810
3Arunachal Pradesh22,4195,49727,916
4Assam1,75,18515,1891,90,374
5Bihar5,32,93659,5215,92,457
6Chandigarh15,7661,23717,003
7Chhattisgarh3,58,08030,9463,89,026
8Dadra & Nagar Haveli5,0282615,289
9Daman & Diu1,8082542,062
10Delhi3,34,33324,7623,59,095
11Goa15,8041,28017,084
12Gujarat8,26,58378,4719,05,054
13Haryana2,15,74353,1102,68,853
14Himachal Pradesh97,60712,6721,10,279
15Jammu & Kashmir2,17,91010,2852,28,195
16Jharkhand2,67,55614,5782,82,134
17Karnataka5,69,4161,57,9447,27,360
18Kerala4,14,50962,2994,76,808
19Ladakh7,3686117,979
20Lakshadweep2,3436212,964
21Madhya Pradesh6,44,43132,5296,76,960
22Maharashtra9,48,53980,82410,29,363
23Manipur43,5071,89445,401
24Meghalaya28,1901,20029,390
25Mizoram17,3153,49020,805
26Nagaland24,9854,81929,804
27Odisha4,47,1761,30,4705,77,646
28Puducherry9,4311,01910,450
29Punjab1,33,71823,8671,57,585
30Rajasthan7,83,20594,8388,78,043
31Sikkim14,72197315,694
32Tamil Nadu3,59,06341,3374,00,400
33Telangana2,81,3821,06,1673,87,549
34Tripura85,78916,3491,02,138
35Uttar Pradesh11,40,75486,02112,26,775
36Uttarakhand1,36,05811,2421,47,300
37West Bengal7,20,56981,1088,01,677
38Miscellaneous4,17,07937,2144,54,293
 Total1,07,67,19813,98,4001,21,65,59
Share this:
Previous

Dawa ka CSWO wow khang ya ki Coke Factory wa ktah ya ki paidbah

Next

Pynbna ka NPP ya ka thup nyngkong ki kyrtong MDC cha ka GHADC