15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wyrta.com 300 0

Pynkhreh pdiang ka WJDBA yaka 36th State Badminton Championship ka wow man ha Jowai hapyrdi i duna poisa

0 Comments
Advertisement ad1

Jowai: Kiwa pynlai ka West Jaiñtia District Badminton Association (WJDBA), Jowai hawa yaklam wa ki laad pathai khubor da pyntip ki wa da pynkhreh wow pdiang yaka 36th State Badminton Championship ka wow pynman ha uni u snem ha Indoor Sport Hall Khimusniang, Jowai nadooh ka 28 hadooh ka 31 tarik uni u bnai. 

Kani man ko ka sien kawa le wa da pdiang yaka State Badminton Championship daka WJDBA, nyngkong ha u snem 2010, wa ar ha u 2015 ka sien wa le won ha ini u snem. 

Advertisement ad1

Ha u snem 2015 da chimbynta hadooh 200 ngut naki District waphær waphær ka jylla, da yooluti wa ha uni u snem daw rap boon kiwa ya chimbynta.

“I neiliang ka seiñ da pynkhreh i la kamwa kattu katni bnai neibynta kani ka yalehke, wa kynthup nadooh ki thaw sah kam ha MDC Hostel, ha IB ka chnat Forest, Soil & Water Resources wa kiwi ki emkaam,” ong u Secretary ka WJDBA u M. Nongpluh.

Da pyntip ki leh ya i eh i khoo hawa yatoh wow pynkhreh yaka kani ka lympung neidaw wa ym yoh poisa, neibhah wa hadooh kamwa man katni wot da dep pynsñiaw cha ka sorkar leh ym pu yoh yarap iyi iyi leh hadooh katni. Da yoh du kamwa T. 1.50 lak naka Meghalaya Badminton Association katwa ya kawa tam won hap pynlut hi ka seiñ.

Ki dkhot ka WJDBA kynthup ya u J.M. Pohsngap kam u President, u D. Pyrbot, Vice President, u M. Nongpluh kam u Secretary, Manager u H. Bareh wa u R. Suchiang, ki dkhot ka Organising Committee kynthup ya u R. Passah wa u Secretary ka Organising Committee u T. Laloo.

Ha i jooh i por da yooluti wa kiwa yalehke ka West Jaiñtia Hills District daw lehbha ki ha kani ka lympung.

Kiwa yalehke ka WJDBA ki wow mihkhmat naka WJH man ki kamni ha wah:

U-13 Boys Single u Aebhami Bareh, u Lemminelson Suchiang wa u Iar-i-Tre Kyndiah.

U-13 Boys Double u Aebhami Bareh wa u Lemminelson Suchiang.

U-13 Girls Single ka Dabiangsakani Lyngdoh waka Tipsngi Niang.

U-13 Girls Double ka Dabiangsakani Lyngdoh waka Tipsngi Niang.

U-15 Girls Single ka Josefina Passah.

U-15 Girls Double ka Josefina Passah waka Tipsngi Niang.

U-15 Boys Single u Ritreodame Nongpluh, u Owawan Bareh, u Armanroy Bamon, u Sambul Lamare, u Wanjurmon Niang, u Bevan Lato, u Kyntubhah Bamon, u Samehi Shylla, u Deonecious G Shullai, u Goldenstar Myrchiang wa u Damangioo Bareh.

U-15 Boys Double u Ritreodame Nongpluh wa u Sambul Lamare, u Owawan Bareh wa u Armanroy Bamon, u Kyntubhah Bamon wa u Samehi Shylla, u Deonicious G Shullai wa u Wonjur Niang, u Damangioo Bareh wa u Bevan Lato.

U-17 Boys Single u Deilangwaoo Nongpluh, u Gregoreo Passah, u Rapki Chyrmang, u Owawan Dkhar, u Kyntubhah Bamon wa u Wonjur Niang.

U-17 Boys Double u Deilangwaoo Nongpluh wa u Gregoreo Passah, u Rapki Chyrmang wa u Ritreodame Nongpluh, u Deonicious G Shullai wa u Sambul Lamare, u Damangioo Bareh wa u Bevan Lato.

U-19 Boys Single u Hrisami Passah, u Gregoreo Passah, u Wompher Laloo wa u Rapki Chyrmang.

U-19 Boys Double u Hrisami Passah wa u Buromlangki Lakiang, u Deilangwaoo Nongpluh wa u Wompher Laloo.

U-19 Mixed Double u Hrisami Passah wa ka Josefina Passah.

Mens Single u Mebanker Shullai, u Ram Najiar, u Dauru Laloo, u Dr. Peter Lamare, u Deymeniv Shullai, u Damehi Kyndiah, u Inner Kyndiah wa u Freddy Laloo.

Mens Double u Mebanker Shullai wa u Hrisami Passah, u Ram Najiar wa u Buromlangki Lakiang, u Rimilan Passah wa u Dauru Laloo, u Deymaniv Shullai wa u Dr. Peter Lamare, u Wompher Laloo wa u Damehi Kyndiah, u Inner Kyndiah wa u Freddy Laloo , u Teddy Laloo wa u Wanbhalang Lamare.

Mixed Double u Mebanker Shullai waka Dorothy Challam, u Deymeniv Shullai waka Wandaka Passah, u Mewothi Nongpluh waka Ribhlang Passah.

Womens Double ka Dorothy Challam waka Wandaka Passah, ka Ribhalang Passah waka Saka Kharsanchai.

Advertisement ad1

0 Comments

Leave a Reply