15 25.4396136 92.1960997 1 0 4000 1 https://wyrta.com 300 0
theme-sticky-logo-alt
theme-logo-alt

COVID-19: Hadien 5 sngi boon biang da kiwa chait ya kiwa yoh ha India

Advertisement ad1
Advertisement ad1

Hadien 5 sngi wa boon bait da kiwa dang yoh COVID-19 bar ya kiwa dang chait ha India heiwa da ku biang kiwa dang chah ktah palat 1.50 lak ngut. Ha kini ki 24 kynta won da tam biang da kiwa dang chait kiwa em 13,255 ngut, kiwa dang yoh da em ki 10,584 ngut, kiwa dang yap 78 ngut iwa mut wa kiwa dang em ya uni u khñiang da duna ki da 2,749 ngut.

Na kiwa dang yoh kiwa boon dooh toh ha ki ar tylli ki jylla kitæ ka Maharashtra (5,210) wa ha Kerala (2,212), kamjooh kiwa dang chait leh kiwa boon dooh toh ha kini ki ar tylli ki jylla-Kerala (5,037), Maharashtra (5,035).

Waroh kiwa da chait da em ki 97.24% kiwa em 1,07,12,665 ngut, kiwa dang em ya uni u khñiang da em ki 1.34% kiwa em 1,47,306 ngut, kiwa yap 1.42% kiwa em 1,56,463 ngut. Deilang dapoi 1,10,16,434 ngut kiwa da dep yoh ya uni u khñiang.

Kiwa da yoh yei dawai yada COVID-19 da em ki 1,04,87,375 ngut heiwa na kini da em 12,58,177 ngut kiwa da yoh yei dawai arsien.

Ynnin ka sngi kawa man leh ka sngi wa 38 nadooh wa sdang e dawai, da e 6,28,696 sien ya ini i dawai.

Kiwa da yoh dawai man ki kamni ha wah:

S. No.  State/UT1st Dose2nd DoseTotal Doses
1A & N Islands5,4421,8707,312
2Andhra Pradesh4,27,4441,02,3765,29,820
3Arunachal Pradesh21,3185,33226,650
4Assam1,65,11013,9921,79,102
5Bihar5,26,15956,7915,82,950
6Chandigarh14,1981,08915,287
7Chhattisgarh3,50,71628,1863,78,902
8Dadra & Nagar Haveli5,0192525,271
9Daman & Diu1,7672542,021
10Delhi3,15,84122,7883,38,629
11Goa15,5421,26916,811
12Gujarat8,24,11973,5478,97,666
13Haryana2,13,80241,8112,55,613
14Himachal Pradesh96,27812,4121,08,690
15Jammu & Kashmir2,10,5449,3152,19,859
16Jharkhand2,61,33913,3942,74,733
17Karnataka5,53,8881,40,0766,93,964
18Kerala4,05,69756,2324,61,929
19Ladakh6,6106107,220
20Lakshadweep2,3335912,924
21Madhya Pradesh6,43,27732,1246,75,401
22Maharashtra9,16,97768,9789,85,955
23Manipur41,7991,79843,597
24Meghalaya25,99896026,958
25Mizoram15,7493,05218,801
26Nagaland23,3914,41827,809
27Odisha4,43,4011,22,7415,66,142
28Puducherry9,35698110,337
29Punjab1,27,52820,5381,48,066
30Rajasthan7,82,71062,1838,44,893
31Sikkim13,38477514,159
32Tamil Nadu3,49,52736,0733,85,600
33Telangana2,81,3651,05,9363,87,301
34Tripura84,25415,06699,320
35Uttar Pradesh11,40,75486,02112,26,775
36Uttarakhand1,33,6369,6821,43,318
37West Bengal6,73,93969,6517,43,590
38Miscellaneous3,57,16435,0133,92,177
 Total1,04,87,375  12,58,177    1,17,45,552  
Share this:
Previous

Maham yakhih kiwa sikai skur Deficit

Next

Chah pynsangeh kiwa lai pyrchah yei e thaw yaki CRPF ha Mawlai