15 49.0138 8.38624 1 0 4000 1 https://wyrta.com 300 0

Jop boon kool ka 7 Wasa waka Shillong Lajong haka MSL

0 Comments
Advertisement ad1

Shillong: Ka 7 Wasa waka Shillong Lajong ynne ka sngi da joop boon kool bha ki haka sngi wa soo ka Meghalaya State League 2019. 

Ynne ka sngi da pynman 8 tylli ki yalehke ha ki soo tylli ki thaw heiwa heistep ka 7 Wasa da jop suk ko yaka Salaram (Baghmara) ha Resubelpara da 10-0 haka Group D. U Pynishai Lathong (35′, 42′, 75′) da yoh Hat-trick u, da thap kool leh u Namphang Sumer (33′, 78′), u Simeon Suchiang (43′), James Gray Tongper (58′), Damanbha Chyne (69′) Civility Khongmalai (77′) wa u Jeles Suting (90’+1).

Advertisement ad1

Ka yalehke wa ar ha Resubelpara, ka Druma Sandruma (Tura) da jop ko yaka Garo Warriors (Williamnagar) da 3-1. U Robindro A Sangma (33′, 83′) wa u Bising Marak (75′) da thap kool ki yaka Druma, katwa u Kunitson Marak (13′) da thap kool u yaka Garo Warriors. 

Haka Group A wa pynman ha Jowai, Ka Lajong da jop suk ko yaka Lawbah (Mawsynram) da 8-1 iwa man katjooh i kool wa jop ki haka yalehke wa nyngkong yong ki. Ynne, u Samuel Lyngdoh Kynshi da yoh u yaka Hat-trick haka kylla miet (63′, 71′, 90’+2). U Naorem Mahesh Singh da thap u ar kool (12′, 20′), u Parvaj Bhuiya (14′), u Kitboklang Khyriem (53′) wa u Phrangki Buam (54′) toh kiwa thap kool yaka Lajong. Yaka Lawbah da thap kool da u Damutlang Wahlang haka minit wa 76. 

Sa kawi ka yalehke wa pynmanha Jowai hi, ka Royal FC (Sohra) da jop ko yaka Umkaber da 4-0. U Damutskhemlang Thabah da yoh Hat-trick (4’,37’ wa 49′), wei chi kool da thap u Owenderson Nongrud haka minit wa 34.

Haka Group B wa pynman ha Khliehriat, ka yalehke hapyrdi ka Iatyllilang Lumsehkot (Laskein) waka Jalaphet Bri-Sumer (Saipung) da kut ko da 1-1. Yaka Iatyllilang da thap kool da u Suchip Manar (7’), katwa yala Jalaphet da thap da u Bring Chyrmang (31′.). Ka Mynthong da jop ko yaka Umladkhur da 3-0. Ya ki kool da thap da u Kyrkhudametre Ryngkhlem (8’) wa u Dieye Hamidou (32’ wa 77’). 

Haka Group C wa pynman ha Mawkyrwat, ka Rangdajied United da jop ko yaka Mandan Bynther (Pyndengumiong) da 1-0, ka Mawkohphet (Mawkyrwat) da jop ko yaka Nongdaju Seng Samla (Mawshynrut) da 1-0.

Ki yalehke u pteiñ ki haka 02-12-19 wei daw em 8 tylli ki yalehke kiwa man kamni ha wah:

Group A (Jowai) – Shillong Lajong vs Lumniwar (10:30AM); Umkaber vs Lawbah (1:30PM).

Group B (Khliehriat) – Mynthong vs Iatyllilang (10:30AM); Sutnga vs Umladkhur (1:30PM).

Group C (Mawkyrwat) – Madan Bynther vs Mawkohphet (10:30AM); Khliehmawlieh Youth Club vs Rangdajied United (1:30PM).

Group D (Resubelpara) – Salaram vs Druma Sandruma (10:30AM); Garo Warriors vs Resu Conventus (1:30PM).

Advertisement ad1

0 Comments

Leave a Reply